AKADEMİK DESTEK

OKAN KOLEJİ - OKAN ÜNİVERSİTESİ Akademik İşbirliği

16. yılında 21.000 öğrenciye ulaşan Okan Üniversitesi, 8 Fakülte, 2 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu ve 3 Enstitüde 100’ü aşkın bölümle eğitime devam etmektedir. Bu Fakültelerden birisi de Okan Koleji olarak yüksek düzeyde akademik işbirliği yaptığımız Eğitim Fakültesi’dir. 2012 yılında kurulan fakültemizde, Okul Öncesi öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanlarında lisans programları, Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında da yüksek lisans ve doktora eğitimleri devam etmektedir.

Okan Eğitim Kurumları, sırasıyla Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite olmak üzere her öğrenim kademesinde ileri düzeyde eğitim öğretim ve yönetim kapasitesine sahiptir. Okan Eğitim Kurumları, yenilikçi projeleri, ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile sahip olduğu bu kapasiteyi ve potansiyeli, her kademedeki kurumları arasında işbirlikleri ve destekleyici projelerle etkin bir şekilde kullanarak her geçen yıl güçlenen örnek bir model olmayı başarmıştır. Uygulanan Akademik İşbirlikleri, Okan Koleji’nin farkını ve avantajlarını ortaya koyarak sektörde her zaman bir adım önde olmasını sağlamaktadır. Okan Üniversitesi’nin bilim, sanat ve sosyal alandaki çalışmaları, dünyadaki gelişmeleri yakından izleyen yenilikçi ve güncel bilgi birikimi, Okan Koleji’nin en değerli eğitsel güç kaynağıdır. Okan Üniversitesi’nin desteğiyle dünyadaki en ileri ve yenilikçi uygulama örneklerini kısa sürede eğitsel süreçlerine dahil edebilme imkanı yakalayan Okan Koleji, her zaman dünyadaki son gelişmelere uyum sağlayarak üniversite eğitimi öncesinde gerekli altyapıyla donanmış gençler yetiştirmektedir.

Okan Koleji’nin, Okan Üniversitesi ile gerçekleştirdiği işbirlikler

  1. Okan Üniversitesi’nin fiziki altyapı olanaklarından yararlanma (yarı-olimpik kapalı yüzme havuzu, futbol sahası, güzel sanatlar fakültesi atölyeleri vb.)
  2. Araştırma ve proje çalışmalarında, Okan Üniversitesi’nin ilgili fakülte ve araştırma enstitülerinin seçkin akademik kadrosu ve fiziki imkânlarından yararlanma (Laboratuvarlar, Kütüphane, Uygulama atölyeleri vb.)
  3. Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin akademik kadrosundan faydalanarak, öğretmen ve yöneticilerin meslek içi gelişim programlarının oluşturulması

           • Okan Koleji öğretmenlerinin yüksek lisans programlarına katılması,
           • Çok yönlü gerçekleştirilen, ihtiyaç analizine göre hazırlanan öğretmen hizmet içi seminerleri programı,
           Örnek olay odaklı işbaşında danışmanlık ve karşılıklı deneyim paylaşımı