• Değerli Veliler,


  Bin yılın dehası başöğretmen Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını temel alan Okan Eğitim Kurumları, onun gösterdiği hedefe yürüyen Atatürk çocukları ve gençleri yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Hedefimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığı yerinde, mutlu, çevresine faydalı, sürekli öğrenen, İngilizceyi bir iletişim dili olarak kullanan, keşfeden, yaratıcı, sorgulayan, sosyal, farkındalığı yüksek, çalışkan, duyarlı, işbirlikçi, akademik olarak güçlü bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

  Okan Eğitim Kurumlarında anaokulumuzdan lise son sınıfa kadar bütünleştirilmiş ve yapılandırılmış eğitim programımızla fark yaratıyoruz. En değerli varlığınız, yavrunuzun, anaokulumuzda bizlerle geçireceği her bir günün ne kadar kıymetli ve önemli olduğunun bilinciyle, Okan üniversitesinin değerli akademisyenleri tarafından MEB okul öncesi çerçeve programı üstüne inşa edilmiş özgün eğitim programımızla ve güçlü eğitim kadromuzla sorumluluğumuzun önemini bilerek hareket ediyoruz.  

  Eğitim programımız, çocukların erken çocukluk evresinde sosyal, bilişsel, psikolojik ve motor gelişimlerini destekleyen, çocuklarımıza temelinde oyun olan birbirinden eğlenceli ve eğitici deneyimleri kazandırmaktadır.

  Üniversitemizin akademisyenleri tarafından yıl içerisinde kesintisiz devam eden öğretmen eğitimleri ve siz velilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız veli seminerleri ile çok güçlü bir eğitim kurumunun parçası olduğunuzu hissedeceksiniz.

  Okan Anaokulundan lise son sınıfa kadar yapılandırılmış yabancı dil programımızın hedefi anaokulundan itibaren çocukların İngilizce dilini bir ders olarak değil bir iletişim dili olarak görmelerini sağlamaktır. İngilizce programımız, dünya dili olan İngilizceyi çocukların yaşamının bir parçası konumuna getirmeyi hedeflemektedir. Çocuklarımız öğrenme ortamında aktif rol alarak, oyunlar oynayarak, çocuk şarkıları öğrenerek ve söyleyerek, İngilizceyi yaşamlarının her anında eğlenerek kullanmakta, günlük kullanım dili için gerekli kelime dağarcığına sahip olmaktadırlar. Amacımız ilkokula başlamadan çocuklarımızın anlama ve konuşma becerilerini en üst seviyeye ulaştırmak ve çocuklarımızın İngilizce konuşmasını sağlamaktır.

  Programımızın en çarpıcı unsurlarından biri de anaokulumuzda her seviyede sunduğumuz yetenek geliştirme programımız. Program, her çocuğun sahip olduğu gizil yetenekleri ortaya çıkarmayı hedeflemekte, bu alanların beslenmesini sağlamakta, öğrenim hayatı boyunca amatör olarak devam ettireceği ya da hayatı boyunca profesyonel olarak devam ettireceği kazanımlar sağlamayı hedeflemektedir.

  Alanından mezun profesyonel eğitmenler eşliğinde çocuklarımız çok farklı branşlarla tanışıp kendi yeteneklerini keşfedeceklerdir. Özellikle erken çocukluk döneminde deneyimlemek öğrenmenin temelini oluşturmaktadır. Amacına, hedefine ve yaş grubuna uygun planlanmış gezilerimiz, eğitim programımızın önemli bir bakış açısını oluşturmaktadır.

   Yaptığımız okul gezilerimiz, bütünleştirici eğitim programımıza destek sağlamakta, çocuklarımızın sınıflarında öğrendikleri konuları, deneyimlemeleri, görmeleri ve yaşamalarını sağlamaktadır. Yine bu noktada, engin bilgi kaynağımız üniversitemizin değerli akademisyenlerini kimi zaman konuşmacı olarak okulumuza davet edip çocuklarımıza eşsiz deneyimler kazandırmaktayız.

  Uzman eğitmenlerimiz okul öncesi dönemin en önemli unsuru olan çocuklarımızın özbakımlarını anne şefkati ve titizliği ile yaparak her birinin birey olarak kabul gördüğü, benimsendiği, sevildiği, mutlu, huzurlu bir çocukluk dönemi geçirmelerini sağlamaktadırlar. Okulumuzda çocuklarımızın güvenliği birincil önceliğimizdir. Çocuklarımızın her yönden gelişmeleri için okulumuzda ayrı ayrı tasarlanmış öğrenme ve oyun alanları, ortak alanlar oluşturulmuştur. 

  Gerçek çim alanda ahşap oyun gruplarıyla diledikleri gibi, koşup oynayıp sosyalleştikleri okul bahçemiz çocuklarımızın okul öncesi dönemlerinde unutamayacakları bir okul deneyimi yaşatmamıza katkı sağlamaktadır.Minik öğrencilerimize harika bir okul öncesi dönem yaşatmayı ilke edinmiş sürekli öğrenen, birbirinden yetenekli eğitim kadromuzla ve güçlü akademik altyapımızla sizleri Okan Eğitim Kurumlarına bekliyoruz.

  Saygılarımla,

  Aslıhan Ebru Ulukapı      

   

 • Okan Koleji

  Tuzla Anaokulu

  Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü Yanı
  34959 Akfırat / Tuzla / İSTANBUL

  Tel : (0216) 677 18 30 / 444 65 26
  E-Posta : info@okankoleji.com

Okulumuz Hakkında

 • TUZLA ANA KAMPÜS FİZİKSEL ÖZELLİKLER

  • Müzik atölyesi
  • Seramik atölyesi
  • Dans salonu
  • Kapalı yüzme havuzu
  • Jimnastik salonu
  • Gerçek çim ve tamamı ahşap oyun gruplu 1000 metrekare oyun parkı
  • İngilizce kütüphane
  • Akıllı tahtalı 50 metrekare sınıflar
  • Revir
  • İngilizce sınıfları
  • Ahşap yataklı uyku odası
  • Satranç atölyesi
  • Matematik merkezi
  • Fen bilim merkezi
    

  HİZMET VERDİĞİMİZ YAŞ GRUPLARI

  Anaokulumuz, 36-72 ay arası çocuklara eğitim ve öğretim vermektedir.

  Çocukların doğum yılları, doğdukları aylar, kız erkek öğrenci sayısı dikkate alınarak gruplar oluşturulur. 
   

  HİZMET SAATLERİ

  Okulumuz 08.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
   

  BESLENME

  Gıda mühendisi, diyetisyen, eğitimcilerimiz ve Okul Aile Birliği temsilci üyelerinden oluşam komite tarafından kalori hesaplamaları yapılarak hazırlanan menüler, AB standartlarında ve akredite olmuş firmalardan hizmet alınarak öğrencilerimizin beslenmesi için hazır edilmektedir.
   

  SERVİS

  Servis hizmetinden faydalanmak isteyen öğrencilerimizin okulumuza ulaşımları  GPS izleme sistemi ile hostesi olan ve güvenilirliği kabul edilmiş bir servis firması ile sağlanmaktadır.
   

  KIYAFET

  Öğrencilerimiz jimnastik dersinin olduğu günler ve gezi günleri okul eşofmanı giyerler. Diğer günler serbest kıyafet kullanırlar.
   

  SAĞLIK

  Okulumuzda çocuklarımızın yaşayabileceği her türlü sağlık sorunlarına tam donanımlı revirimizde, hemşire ve gerektiğinde doktorumuz müdahale etmektedir. Ayrıca Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden ağız ve diş sağlığı eğitimi ve sağlık tarama desteği alınmaktadır. 
   

  GÜVENLİK

  Alanında uzman güvenlik ekiplerinin 24 saat görev yaptığı kampüsümüz en üst düzey teknolojik olanaklarla donatılmıştır. Okulumuz ve kampüsümüz kameralar ile 7 gün 24 saat kesintisiz olarak izlenmekte ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır.

Eğitim ve Öğretim

 • Erken çocukluk yılları, bireyin tüm yaşam becerilerinin temellerinin atıldığı çok önemli bir dönemdir. Çocukların yaşamın ilk yıllarında kazandığı öğrenme alışkanlıklarının, bilgi ve becerilerin yaşamın ileri yıllarına aktarıldığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

  Özellikle beyin gelişimi ile ilgili yapılan araştırmalar göstermektedir ki, bireyin beyin gelişimi yaşamın ilk yıllarında çok hızlı bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Öğrenmenin beyin fonksiyonları üzerine kurulduğu düşünülecek olursa, yaşamın ilk yıllarında beyni uyaracak zenginleştirilmiş öğrenme ortamlarının ve çocukların bilişsel, dil, hareket, sosyal, duygusal gelişim alanında eş güdümlü olarak desteklenmelerinin önemi büyüktür.

  Eğitim ve öğretim programlarımız her öğrencinin farklı geçmişini göz önünde bulundurarak onun kişiliği, gereksinimleri ve kabiliyetleri üzerinde yoğunlaşır ve öğretmenleri her öğrencinin bireysel özelliklerine en uygun eğitimi sunmaya yönlendirir. Eğitim ve öğretim programı öğrencilerin var olan ilgi alanları, gereksinimleri, kuvvetli yönlerinden başlar ve onların öğrenmelerinin ve seçimlerinin sorumluluklarını almalarını hedefler. Değişik kabiliyet, gelişim ve öğrenme yöntemleri beklenmekte, kabul edilmekte ve uygun öğrenme etkinlikleri oluşturmada göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrenim etkinlikleri ve iletişim öğrencilerin öz güvenlerini ve öğrenmeye karşı pozitif yaklaşımlarını geliştirecek biçimde tasarlanır. Bu yaklaşımın çerçevesini, dil, matematik, hareket, müzik, sanat, el becerileri ve en önemlisi sosyal gelişim hedeflerini her yaş grubu için farklı seviyelerde içeren yazılı programımız oluşturur.

  Sosyal Gelişim

  Çocuğun içindeki ben (kişilik) kavramı kendileri hakkındaki tüm inançlar, tavırlar ve duyguların birleşimidir. Duygusal gelişim, kişisel farkındalık ve sosyalleşme çocuktaki ben kavramında birbirleriyle iç içe ilişki gösterirler. Okul öncesi programımızın her alanında ben kavramı geliştirilir ve beslenir. Çocukların kendileri hakkındaki görüşleri ve bir şeyi yapıp yapamayacakları konusundaki inançları onların öğrenmeleri ve karşılaştıkları yeni durumlara olan yaklaşımları üzerince büyük bir etki gösterir. Sağlıklı bir ben kavramı her çocuğun başarısının anahtarıdır.

  Matematik

  Çocuklar günlük hayatlarında etraflarında olanları araştırırken ve keşfederken matematik dünyasının içine girerler. Öğrencilerimiz aşağıda belirtilen alanlarda kendi matematik becerilerinin gelişmesinde etkin rol alırlar.

  • Alan ve Şekil
  • Sayılar
  • Olasılık
  • Örüntü
  • Ölçü


  Fen ve Doğa Bilgisi

  Programımız öğrencilere bütün duyularını kullanarak büyüme ve değişme, etki ve tepki arasındaki ilişkiyi bulmaları için fırsatlar sunar.  Öğrencilerin gözlem, ölçme, sınıflandırma, ilişki kurma ve tahmin etme yolları ile olayları daha iyi anlayabilmesi sağlanır. Çocuklar bir bilim insanı gibi çevrelerini gözlemlerler, deneyler yaparlar ve keşfederler.

  GEMS Fen ve Matematik Programı  (Great Explorations in Math and Science)

  Okulumuzda Matematik ve Fen Bilgisi dersleri GEMS programı ile de desteklenmektedir. Okulöncesi yıllar çocukların bir bilim adamı gibi çevrelerini sürekli araştırdıkları, keşifler yaptıkları, doğal merak duygularının en yüksek olduğu, buna bağlı olarak sürekli sorular sordukları yıllardır.
   
  Çocukların doğaları gereği var olan; öğrenme merakı, araştırma ve keşfetme ihtiyaçlarından yola çıkılarak geliştirilen GEMS Programı, bilimin temelini oluşturan fen ve matematiği, ilgi çekici ve eğlenceli etkinliklerle sevdirmek, temel fen ve matematik kavramlarını uygulamaya dayalı olarak öğretmek amacıyla 1984 yılında California Berkeley Üniversitesi Lawrence Bilim Merkezi tarafından geliştirilmiş bir programdır.

  GEMS Programının Amacı;

  • Soran, sorgulayan
  • Çok yönlü düşünme becerileri gelişmiş
  • Bilime karşı olumlu tavır geliştirmiş bireyler yetiştirmektedir.
    

  Araştırmalar; erken yaşlarda verilen fen ve matematik eğitiminin çocukların temel kavramları öğrenmelerinde ve okula hazır bulunuşlukla ilgili becerilerin kazanılmasında büyük öneme sahip olduklarını göstermektedir.

  Fen ve matematik etkinlikleriyle çocuklar;

  • Gözlem, deney, araştırma, inceleme ve keşfetmeye yönelik bilimsel beceriler kazanırken,
  • Matematik etkinlikleri yoluyla da sınıflandırma, gruplama, eşleme, sıralama, ölçme, uzaysal konum gibi pek çok kavramı aktif olarak öğrenirler.


  GEMS Fen ve Matematik Programı;

  • Çocukların ilgi ve meraklarını harekete geçiren etkinlikler içerir.
  • Çocuklar aktif öğrenme yoluyla fen ve matematikle ilgili temel kavramları eğlenerek öğrenir.
  • Bilimin tüm süreçlerini aktif öğrenme yoluyla yaşamaları sağlanır.
  • Tüm öğrencilere (görsel, işitsel, dokunsal, kinestetik gibi tüm zekalarına yönelik) eşit ve mükemmel bir eğitim sağlar.
  • Disiplinlerarası eğitim sağlar.
    

   Büyük Grup Öğrencilerimiz İçin İlkokula Hazırlık Çalışmaları

  Bu gruplarda yaptığımız çalışmalar; serbest çizgi çalışmaları (üç boyutlu çalışmalar) ve düzenli çizgi çalışmalarından (iki boyutlu çalışmalar) oluşmaktadır. Çalışmalarımız önce oyun, müzik, drama, görsel okuma etkinlikleri ve oyuncaklar ile verilmektedir. Öğrencilerin el-göz koordinasyonlarını destekleyici üç boyutlu; çizgi üzerinde yürüme, kumda, farklı zeminlerde parmak takibi, bedenini kullanarak çizgi oluşturma gibi çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilerin kitap tutma, soldan sağa, yukarıdan aşağıya görsel okuma, doğru kalem tutma becerileri de desteklenmektedir. Daha sonra bu çalışmalar basitten zora doğru hazırlanmış etkinlik sayfaları ile verilmektedir. Çalışma kitaplarımız yaptığımız bu çalışmaları peliştirmektedir. Bu grubun sınıf öğretmenleri düzenli olarak 1. Sınıf öğretmenleri ile planlama toplantıları yaparak, çalışmaları hakkında geri bildirimde bulunurlar.

  Ses Çalışmaları: Öğrencilerin farkındalıklarını arttırmak amacıyla programımızda ses ve okuma-yazmaya hazırlık etkinlikleri yer almaktadır. Ses etkinlikleri oyun, afiş, broşür, sınıf panoları vb, görsel materyaller kullanılarak verilmektedir.

  Çizgi Çalışmaları: Eğlenceli oyunlar ve bedensel devinimlerle öğrencilerimiz çizgi çalışmalarına geçiş yapmaktadırlar.

   

  ÖZEL OKAN ANAOKULU  2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI   ZAMAN ÇİZELGESİ

  Okulu geliş, serbest zaman etkinlikleri, ilgi köşelerinde oyun

  08.30-09.15

  Kahvaltı

  09.15-10.00

  Yabancı Dil Etkinlikleri  

  10.00-10.30

  Anadili etkinlikleri

  10.30-11.00

  Müzik, Fen-Matematik etkinlikleri

  11.00-11.15

  Yabancı Dil Etkinlikleri 

  11.15-12.00

  Öğle yemeği

  12.00-12.45

  Yabancı Dil Etkinlikleri 

  12.45-13.30

  Sanat Etkinlikleri

  13.30-14.00

  Okuma-yazmaya hazırlık

  14.00-15.00

  Yabancı Dil Etkinlikleri 

  15.00-15.15

  İkindi kahvaltı-Temizlik

  15.15-16.00

  Servis Hazırlıkları

  16.00-16.30

  Oyun Etkinlikleri ve Serbest Zaman Etkinlikleri

  16.30-18.00

   

 • Öğrencilerimizin evrensel düşünebilmelerinde yabancı dilin önemine olan inancımızla, anaokullarımızda erken yaşlarda başlayan İngilizce öğretimimiz çocuklarımızın yaşları büyüdükçe artarak devam eder. Anaokulu programımızda İngilizce, yaş gruplarına göre hazırlanmış haftalık ders programları içinde uygulanmaktadır. Türk ve yabancı öğretmenlerimiz kahvaltı, oyun zamanı, öğle yemeği gibi zamanlarda dahil olmak üzere, tüm gün okulda öğrenciler ile birliktedir. Bu sayede öğrencilerimiz dili anadillerini öğrendikleri gibi doğal ve etkili bir şekilde öğrenme ortamına sahip olurlar.

  İngilizce programımız,

  Circle Time, Table Time, Music & Dance, Art & Craft, Cooking Time, Story Time  gibi farklı öğretim bölümlerinden oluşmaktadır.

  Circle Time: Her gün, tüm gruplarımızda derslerimiz Circle Time etkinliği ile başlar. Günlük rutinlerimizi tekrar ederiz. Şarkılar söyler, dans ederiz. Oyunlar oynarız. Yeni öğreneceğimiz kelimelerin sunumunu yaparız.

  Table Time: Masa başında kitap üzerinden ünite etkinliklerimizi ya da çalışma kağıtlarımızı tamamlarız.

  Art & Craft: El becerilerinin gelişmesine yardımcı olmasının yanı sıra, günlük konuşma dilinin kullanılmasını içerir. Yaratıcılıklarını geliştirir. Kendilerini ifade etmelerini sağlar. Grup çalışması ve paylaşmayı destekler.

  Story Time  (Farbe Education): Yaş gruplarına özel seçilmiş native İngilizce hikaye kitaplarından oluşan bir programdır. Programımızın çok önemli bir kısmını oluşturur. Dinleme, anlama, muhakeme becerilerini geliştirmeyi destekler. Hedef kelimeler ve yapıların öğrenilmesini hızlandırır. İngilizce dersini  eğlenceli kılar. Günlük konuşma dilini ve hedef kelimeleri doğal olarak kullanırlar. Öğrencilerimiz o ay içerisinde sınıfta arkadaşları ve öğretmeniyle okunan kitabı ay sonunda evlerine götürerek ailesiyle okumaya devam eder.

  Cooking Time: Ölçme ve tartmayı öğrenirler. Öğrenciler kendilerini evde gibi rahat hissederler. Kendileri ve aileleri için bir şey yapabildiklerini hissettiklerinden için motivasyonları yüksek olur. Öğrendiklerini günlük hayatlarına geçirebilirler. Yetişkin rolünü aldıkları için kendilerine olan güvenleri artar.  

  ETKİNLİKLERİMİZ

  Öğrencilerimizin İngilizceyi severek ve eğlenerek öğrenmesini sağlamak amacı ile programımız doğrultusunda yıl içinde farklı birçok etkinlikler düzenlemekteyiz.

  Color Parties, Costume Parties, New Year Celebrations, Portolyo Sunumları (Yılda 2 defa) , Coffee Morning.

  Alanında uzman Türk ve Yabancı öğretmenlerden oluşan eğitim kadromuz tarafından çeşitli sınıf oyunları, kuklalar, TPR etkinlikleri, şarkılar, hikayeler, resimli kartlar, drama etkinlikleri, mutfak aktiviteleri gibi zengin eğitim materyalleri eşliğinde; işitsel, görsel ve kinestetik yöntemler yoluyla yürütülen programımızın amacı: öğrencilerimize ingilizcenin farkındalığını hissettirmek, yaratıcılıklarını kullanarak dili sevmelerini  ve  bu dilde  iletişim kurmaya istekli olmalarını sağlamaktır.

  Bu ifadeler çerçevesinde çocuklarımızda gerçekleşmesini hedeflediğimiz davranışlar:

   Kendine güven duyarak ve eğlenerek İngilizceyi öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmek

  Oyun, şarkı, drama gibi etkinliklere katılmak   

  İngilizce derslerinde, kelime öğretiminden çok daha öteye gidebilmek

  Anadilleri dışında farklı dillerin de olduğuna dair farkındalık geliştirmek

   Dünya üzerinde yaşayan insanlar arasındaki farklılığı kabul ederek saygı göstermelerini sağlamak

   Diğer ülkelerden ve kültürlerden haberdar olmalarını sağlamak

   Öğrencilerimizin yaşam boyu sürecek eğlenceli bir eğitimin temelini atmalarını sağlamak

 • Okan anaokulunda hazırlık grubu öğrencileri

  Çince

  Rusça

  Fransızca

  Ispanyolca

  dillerinden herhangi birini seçerek haftada iki gün iki ders saati şarkılar, oyunlar ile ikinci yabancı dil öğrenimine başlamaktadırlar. Uluslararası bireyler yetiştirmek, farklı kültürlerle, dillerle öğrencilerimizi çok küçük yaşlarda tanıştırmak 21. yüzyıl standartlarından olduğuna inanıyorum.Öğrencilerimiz ilkokul, ortaokul ve lisede de seçmiş oldukları ikinci yabancı dil ile akademik programlarına mezun olana kadar devam etmektedirler.Öğrenen merkezli olan ve dildeki dört beceriyi geliştirmeyi hedefleyen eğitim modelimiz, Okan öğrencilerinin küçük yaşta öğrenmeye başladıkları yabancı dili özgürce ve yaratıcı bir şekilde kullanmalarına, kendilerini rahatça ifade edebilme yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır.

İlgi ve Yetenek Gelişim Programı

 • Çocuklarımızın yaş gruplarına göre tasarlanmış, ilgi ve yeteneklerini keşfedeceğimiz ve geliştirebileceğimiz YETENEK GELİŞTİRME PROGRAMI, uzman eğitmenler tarafından atölye çalışmaları ile özel mekanlarında uygulanmaktadır. Programlar aşağıdaki gibidir:

   

  OYUN GRUBU

  36 - 48 Ay

  48 - 60 Ay

  60- 72 Ay

   

   

  Orff Müzik

  Jimnastik

  Seramik

  Yüzme

  Yaratıcı Dans

   

   

  Orff Müzik

  Jimnastik

  Seramik

  Yüzme

  Halk Dansları ve Modern Dans

   

   

  Orff Müzik

  Jimnastik

  Seramik

  Yüzme

  Halk Dansları ve Modern Dans

  Satranç

  Bilişim

  Golf

  İkinci Yabancı Dil

  Çince

  Rusça

  Fransızca

  İspanyolca

   

   

Ders Dışı Etkinlikler

 • Anaokulu Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimizin Coffee Morning Heyecanı

  Yabancı dil öğrenme sürecinde öğrencilerimizin motivasyonlarını arttırmak, öğrenmeye teşvik edici bir ortam yaratmak amacıyla, anaokulu hazırlık sınıfı öğrencilerimiz ile geleneksel  ‘Coffee Morning ‘ etkinliğimizi gerçekleştirdik .Öğrencilerimiz, önce İngilizce dil becerilerini kullanarak anne ve babalarını karşıladılar. Bir cafe gibi düzenlenen sınıf ortamında, öğrenmiş oldukları   İngilizce kelime ve kalıpları kullanarak velilerine yiyecek-içecek ikramında bulundular. Etkinlik, öğrencilerimizde dil öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirmenin yanında , özgüvenlerinin de gelişmesine büyük fayda sağladı.

  Anaokulu Öğrencilerimiz Kendi İletişim Araçlarını Oluşturdular

  Anaokulu Güneş, Ay ve Bulut Sınıfı öğrencilerimiz “Geçmişten Günümüze İletişim Araçları” konusu ile ilgili bilgiler edindiler. Artık materyallerden iletişim araçlarını oluşturdular. Bardaklardan telefon yaparak,  iplikle ses dalgalarının iletilmesini deneyimlediler. Sevdiklerine  mektup yazdılar ve posta kutusuna attılar. Gazeteci olup haberlerimizi “Okan Gazetesi”  sayfasında yayınladılar.

   
  Vücudum ve Sağlığım Konulu Etkinliklerimiz

   Güneş, Ay ve Bulut Sınıfları olarak; “Vücudum ve Sağlığım ” ünitesi gereği “Vücudumuzun Bölümleri, İç Organlarımız, Duyu Organlarımız, Sağlıklı Olmak İçin Neler Yapmalıyız?” konularıyla ilgili sohbet ettik.  Vücudumuzla ilgili kitaplar inceledik, insan maketinde iç organlarımızın yerlerini öğrendik.  Çeşitli sanat etkinlikleri ve deneyler yaptık. “Sağlıklı yaşamak için sağlıklı yiyecekler tüketmeliyiz” dedik ve kendi meyve tabaklarımızı oluşturarak ve afiyetle yedik.

   
  Güneş Sınıfı Olarak ; Fen ve Matematik Etkinliğinde şekiller ve meyveleri renklerine göre sıralayarak dörtlü örüntüler oluşturduk.
   
  Güneş sınıfı olarak; Okulumuza gelen Pafin gezici kitap evini ziyaret ettik. Pafin’deki birbirinden renkli ve ilgi çekici kitapları farklı ve özgün bir ortamda inceleyerek kitaplar hakkında Pafin’deki görevlilerden bilgi aldık.
   
  Güneş Sınıfı Mevsimler ünitesinde “4 Mevsime uygun nasıl giyinmeliyiz?” Sorgulama çalışması yapıldı. Çocuklar evden getirdikleri mevsime uygun kıyafetler hakkında birbirleriyle sohbet ederek bilgi paylaşımında bulundular. Mevsime uygun nasıl giyinmeliyiz? Grup sohbetinin ardından Güneş sınıfı öğrencileri; mevsimlere uygun evden getirdikleri kıyafetleri giyerek “Mevsimler Defilesi” yaptı.
   
  Öğrencilerimiz “Mevsimler” ünitesi kapsamında Şişli Bilim Merkezini ziyaret ederek; Dünyanın kendi etrafında dönmesiyle gece-gündüzün, güneşin etrafında dönmesiyle ise mevsimlerin oluştuğunu gözlem yapma fırsatı bularak öğrendiler.
   
  Merkezde bulunan Yangın ve Deprem ünitelerinde deprem öncesinde alınabilecek önlemler ve hazırlıklar hakkında bilgi sahibi olarak deprem simülasyon odasında gerçek bir deprem anını yaşadılar. Öğrencilerimiz gördükleri yangın eğitiminde ise küçük itfaiyeciler olup binada çıkan bir yangını söndürerek keyifli vakit geçirdiler. 
   
  Güneş Sınıfı; Mevsimler ünitesinde Güneş’in Dünya etrafında dönmesiyle mevsimlerin, Dünya’nın kendi etrafında dönmesiyle ise gece gündüzün oluştuğunu öğrendik. Öğrencilerimiz ile gece gündüz kartlarımızı hazırladık ve kartlarımızı kullanarak sunum yaptık.
   
  Güneş Sınıfı olarak; el göz koordinasyonunu sağlamak amacıyla Okuma Yazma dersinde çizgi çalışmalarına başladık. Parmaklarımızla masaya çizilen çizgilerin üzerinden giderek küçük kaslarımızı destekleyici çeşitli alıştırmalar yaptık. Bunun sonucunda kâğıt üzerine rahatlıkla düz, yatay ve helezonik çizgiler çizebildiğimizi gördük.
   
  Güneş A Sınıfı olarak Fen Matematik etkinliğinde; kendi hazırladığımız materyallerle toplama, çıkarma işlemleri yaptık. Çubukları sayarak uygun olan kutunun içine koyduk ve nesne sayısı ile rakam eşleştirmeyi oyun yoluyla öğrendik. Kapakların üzerinde yazılan rakamları kutularıyla eşleştirirken rakam tanıma çalışmalarımızı tekrar etme fırsatı bulduk. Sınıfımızda bulunan oyuncaklarımızı kullanarak şekillerden örüntü çalışmaları yaptık. Bu çalışmada örüntüyü bozanı bulma ve şekillerin birbirini nasıl takip ettiğini görerek ve yaşayarak öğrenmiş olduk. Okan Koleji Tuzla İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı 'Bilim Şenliği' etkinliğine katılmaktan büyük keyif aldık.
   
  Güneş B sınıfı olarak; Gems konumuz 'Suyun Döngüsü' ile ilgili proje çalışmamızı arkadaşlarımızla işbirliği içinde yaptık ve suyun hayatımızdaki önemini kavradık. Matematik çalışmalarımızı Gems programımıza entegre ederek arttırma ve eksiltme çalışmalarımızı tamamladık. Okuma - Yazma etkinliğinde; ses çalışmalarını yaptığımız horoz kuklalarını kullanarak drama yoluyla tekrar ettik. Öğrendiğimiz sesleri çıkararak seslerin pekişmesini sağladık.
   
  Güneş A Sınıfı olarak Okuma - Yazma hazırlık çalışmasında; ipe dizilen balonları patlattık. Balonların içinden çıkan seslerin hangi ses olduğunu söyleyerek, ses ağacımızda bulunan aynı sesleri birbirleriyle eşleştirme çalışmaları yaptık 'Dünyanın İşleyişi' konusunda dört mevsimi öğrendik. Hepimiz farklı bir mevsime ait kostüm giyerek mevsimler draması yaptık.
   
  Güneş Sınıfı Kendimizi Düzenleme Biçimimiz' disiplinlerüstü teması altında 'Meslekler' ünitesini isorguladık. Maltepe İtfaiyesine gezi düzenledik. Bu gezi ile İtfaiyecilerin görevleri ve topluma karşı sorumluluklarını öğrendik. Yine 'Meslekler' ünitesinde aşçı olup sevgi kurabiyeleri yaptık. Sevgi kurabiyelerini okuldaki diğer arkadaşlarımızla paylaşarak sevgi ve arkadaşlık gününü kutladık.
   
  Güneş A & B Sınıfı olarak  kendimizi Düzenleme Biçimimiz teması altında "İçinde yaşadığımız toplumun belirli bir düzende işleyebilmesi için farklı mesleklere ihtiyaç vardır” ana fikrini sorgulamak için Maltepe İtfaiye gezisine katıldık. Güneş A sınıfı olarak  'Dünyanın İşleyişi' disiplinlerüstü teması altında '4 Mevsime uygun nasıl giyinmeliyiz?' sorgulama çalışması yaptı. Çocuklar evden getirdikleri mevsime uygun kıyafetler hakkında birbirleriyle sohbet ederek bilgi paylaşımında bulundular. 'Mevsime uygun nasıl giyinmeliyiz?' grup sohbetinin ardından Güneş A sınıfı mevsimlere uygun evden getirdikleri kıyafetleri giyerek 'Mevsimler Defilesi' yaptı.
   
  A Sınıfı olarak kendimizi düzenleme biçimimiz teması altında “insanlar duygularını ve düşüncelerini oyunlarla ifade eder” temel fikrini sorgulayarak oyun parkuru oluşturduk. Çeşitli parkurlarda oyun oynadık ve oyun bitiminde parkurlarda hissettiğimiz duyguları yüz ifadesi pankartları ile ifade ettik. Ay Sınıfı; çeşitli artık materyaller kullanarak kendi oyuncağımızı tasarladık ve arkadaşlarımıza oyuncağımızın özelliklerini anlatarak bilgi paylaşımında bulunduk.
   
  Güneş B Sınıfı olarak  'Meslek nedir?' sorusunu araştırarak, çeşitli mesleklerin resimlerini yaptık ve birbirimize anlattık. Güneş B Sınıfı arkadaşlarımızla Okul Kütüphanemize giderek öğretmenimizden Kütüphane öğretmeninin görevlerini öğrendik. Kütüphane öğretmenimizin bizlere okuduğu Meslekler konulu kitabı büyük bir heyecanla dinledik ve sınıfımızda okunan hikâyeyi resmettik.
   
  Güneş B Sınıfı olarak Okan Koleji İlköğretim Okuluna giderek '1.Sınıf olduk' etkinliğine katıldık. Yapılan çalışmaları özenle tamamladık ve İlkokul Müdürümüzden Yaşasın 1.Sınıf Olduk katılım belgesi aldık.
   

      
      
         
    

   

  Drama Dersinde bu hafta  belirli insan tipleri çalışması yaparak çok eğlenceli vakit geçirdik.

    

   

  Düştepe Oyun Müzesi Gezimiz

  Anaokulu öğrencilerimizle  Ataşehir Belediyesi bünyesindeki  Düştepe Oyun Müzesi’ni ziyarete gittik. Masal karakterleri, spor, sinema, müzik, uzay ve daha pek çok konu ile ilgili oyuncakları büyük bir keyifle inceledik. Heyecanla gezdiğimiz müzede etkinlik boyunca oyuncaklar, çeşitli kahramanların isimleri, oyuncakların yapılış tarihleri üzerine konuştuk.  Daha önce hiç görmediğimiz taştan yapılan bloklar oldukça ilgimizi çekti. Ay Sınıfı olarak keyifli bir gün geçirdik.

   

   

   

 • Bulut Sınıfı Olarak ; "Çiftlikte Neler Oluyor?" Adlı konumuzda çiftlik hayvanlarımızı tekrar ettik. Artık materyallerle kendi atımızı yaptık. Yaptığımız atımızla nerelere gitmek istediğimizi anlatarak sohbet ettik.
   
  Bulut sınıfı olarak; Yılbaşı kapsamında 3 boyutlu çam ağacımızı yaptık. Üzerine çeşitli şekiller yapıştırırken yeni yıl şarkıları söyleyerek hem eğlendik hem de çam ağacımızı süsledik. 
   
  Bulut Sınıfı; "Arkadaşlık" adlı ünitemizde arkadaşlığın önemi ve arkadaş ilişkilerimiz hakkında sohbet ettik. Sanat etkinliği çalışmamızda artık materyaller kullanarak "Arkadaş kuklalarımızı" yaptık ve onları canlandırarak birbirimize hikâyeler okuduk. Canlandırma esnasında hayal kurmayı ve paylaşabilmeyi öğrendik.
   
  Bulut sınıfı olarak; küçük kaslarımızı geliştirmek amacıyla okulumuz ünitesinde origami yöntemini kullanarak okan anaokulunu yaptık. Yapılan çalışma sonrasında, okulumuzun bölümlerini, öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın isimlerini öğrendik.
   
  Sınıfımızda Sonbahar yaşantısını canlandırdık.Yere düşen sararmış yapraklara dokunduk,çıkan sesi dinledik. Yağmurun sesine şahit olduk, rüzgar esti yerimizde sallandık. Yerdeki sararmış yaprakları topladık ve sanat etkinliğimiz için ön hazırlık yaptık. Dil gelişimimiz için faydası olan hikaye saatimizde evimizden getirdiğimiz kitaplarımızı arkadaşlarımız ile paylaştık,resimlerine baktık ve öğretmenimiz tarafından bize bu hikayeler okunarak hikaye hakkında sohbet ettik.Dil gelişimimizi,sosyal-duygusal alanımızı destekledik.
   
  Bir grup çalışması olarak hazırladığımız kurabiyemizin once hamurunu yoğurduk. Küçük kaslarımızı kuvvetlendirdik ve hamur kalıplarını kullanarak şekil verdik. Fırında pişirdiğimiz kurabiyelerimizi de afiyetle yedik.
   
   
   
       
      
      
      
 • Ay Sınıfı Olarak; Evden getirdiğimiz görsel materyaller ile suyun önemli olduğunu konuşarak sınıfta arkadaşlarımızla sunum yaptık.
   
  Ay Sınıfı olarak; Oyunlar ünitesi çalışmamızda Oyun nedir? Nasıl oynanır, materyal kullanarak ve kullanmayarak nasıl oyunlar oynarız hakkında sınıfımızdaki oyuncaklarımızı inceleyerek sohbet ettik. Sohbet ‘in ardından sanat etkinliği çalışmamızda kendi kâğıt puzzle yaptık.
   
  Ay sınıfı olarak; Gems ünitemizde Kutuplar ve Penguenler hakkında bilgi edindik. Öğrendiklerimizi pekiştirmek için "Sevimli penguenler" adlı dramamızı tasarladığımız kostümlerimiz ile canlandırdık.
   
  Ay Sınıfı; "Canlılar Ünitesi” çalışmasında çeşitli bitkileri inceledik. Sınıfımızda bulunan bir bitkiyi poşet ile kaplayarak Fen ve Doğa etkinliği kapsamında bulunan “Bitkiler Terler mi?” Deneyini yaparak gözlemledik.
   
  Ay sınıfı olarak, okuma yazma çalışmasın da “E,e” sesini tanıdık, çeşitli görsellerde “E” sesini bulduk. Yuvarladığımız grapon kâğıtlarını “E,e” seslerinin yönergesine uygun yapıştırarak çalışmamızı eğlenceli bir şekilde tamamladık. Bulut Sınıfı olarak, “Tat Alma Duyusunu” geliştirmek amaçlı farklı tatları tanımaya yönelik tuzlu,tatlı,ekşi deneyini yaparak yaşarak öğrendik. Güneş Sınıfı olarak, “Duyular ve Güvenlik” ünitesinde duyu organlarımızın işlevlerini anlamak amacıyla “Gözlerim kapalı…” deneyini yaptık. Bardakların içine konulan çeşitli nesnelere dokunarak ve yiyecekleri koklayarak, tadarak ne olduklarını tahmin etmeye çalıştık.
   
  Okan Koleji Anaokulu olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşku ile kutladık. İstiklal marşını söyleyerek Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andıktan sonra her sınıf hazırladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirini ve şarkısını arkadaşlarına sundu.
   
  Ay sınıfı olarak; küçük kaslarımızı ve yaratıcılığımızı geliştirmek amacıyla "Ben Kimim" adlı ünitemizde poşet bebeklerimizin içine dergi ve gazete parçalarını yırtarak doldurduk. Bebeklerimizi kullanarak kendi fiziksel özelliklerimiz hakkında sohbet ederek sunum yapma yönümüzü geliştirdik.
   
  Okan Koleji Tuzla Anaokulu olarak '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı' büyük bir coşkuyla kutladık. İstiklal marşını söyleyerek Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andıktan sonra şiir, şarkı ve öğrendiğimiz 23 Nisan rondlarımızı arkadaşlarımıza keyifle sunduk.
   
   
   

      
      
     

   

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

 • Gelişim dönemleri içerisinde, en yoğun ve hızlı öğrenme çağının 0-7 yaş arasında gerçekleştiği bilimsel bir gerçektir. Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın okul yaşamları, sosyal iletişim becerileri, öğrenme yetileri üzerinde çok önemli bir işleve sahiptir. Öğrenme becerilerindeki bu en önemli dönemlerinde, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, okul yaşantısı içerisinde çok önemli işleve sahiptir ve okul - aile - çocuk üçgeni içerisinde yer alır. Çocuğun birey olarak farklılıklarının anlaşılması ve destekleyici rehberlik hizmetlerinin yürütülebilmesinde bu üçgenin en sağlıklı şekilde kurulması çok önemlidir.

  Okan Eğitim Kurumları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi, Anaokulu çalışmalarını gelişimsel bakış açısıyla hazırlayarak,

  Çocukların okul uyumuna yardım

  Bireysel farklılıkların takibi ve desteklenmesi

  Gelişimsel rehberlik hizmetleri

  Aile danışmanlığı

  Önleyici rehberlik hizmetleri


  olmak üzere beş temel alanda hizmet vererek, çocuklarımızın potansiyallerinin gelişimlerine yardımcı olur.

  Sınıf Uygulamaları

  Değerler Eğitimi: Değerler eğitimi; bireye, kendisine ve topluma yararlı olacak temel değerleri kazandırma eğitimidir. Çocuklara, başka insanlara değer vererek kendi yaşamlarını zenginleştirebileceklerini öğretir. Günümüzde eğitim alanında da değerler eğitimi önemsenmekte, değerlerin çocuklara nasıl aktarılacağı konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Bilişsel süreçlerin yanı sıra yaşantıya yönelik uygulamalar da okulda uygulanan değerler eğitimi programı içinde yerini alır. Anaokulumuzda başlatılan Değerler Eğitimi programında, sınıf öğretmenleri ve rehberlik birimi tarafından,

  Sevgi – Saygı

  Arkadaşlık

  Yardımlaşma – Paylaşma

  Duygularla Baş edebilme

  Sorumluluk

  İşbirliği

  Mutluluk

  Barış – Hoşgörü


  konularıyla ilgili sınıf içinde oyun ve etkinlikler gerçekleştirilir.

  Grup Çalışmaları

  Sosyal Beceri Geliştirme Grubu: Çocuklar için kendi yaşıtları ile zaman geçirmek ve bu zaman diliminden keyif almak çok önemlidir. Günlük yaşantıda yeni bir ortamda tanımadığı kişilerle, yaşıtları ile tanışması, onlarla oynadığı oyunu sürdürmesi, sağlıklı bir iletişim kurması, karşılaştığı sorunları uygun çözüm yollarını kullanarak çözmesi, duyguları tanıması, ifade etmesi ve başkalarının duygularını anlayarak buna uygun davranma becerisinin gelişmesi beklenmektedir. Sosyal beceri alanına ait becerileri geliştirmek ve mevcut olanları zenginleştirmek amacıyla grup çalışmaları yapılmaktadır. 'Sosyal Beceri Geliştirme' konulu bu grup çalışmasında;

  Arkadaş edinme

  Oyun oynama

  Duyguları tanıma ve ifade etme

  Problem çözme

  Dinleme

  ve benzeri konular çeşitli oyunlar ve etkinliklere yer verilmektedir

  • 01-01
   Paz - Paz
   Resmi Tatil
  • 23-03
   Pzt - Cum
   Yarı Yıl Tatili
  • 06-06
   Pzt - Pzt
   Yarı Yıl Başlangıcı
  • 11-11
   Cmt - Cmt
   Öğretim Yılı Başı Öğretmenler Kurulu Toplantıları
  • 13-24
   Pzt - Cum
   Anaokulu Velilerine İlkokul Tanıtımı
  • 24-24
   Cum - Cum
   Çevre Anaokulları Yaratıcılık Etkinliği
  • 04-04
   Cmt - Cmt
   4 Mart 2017 Okan Koleji OGS Sınavı
  • 08-08
   Çrş - Çrş
   Dünya Kadınlar Günü
  • 18-18
   Cmt - Cmt
   Başarılı ve Mutlu Çocuk Yetiştirme Seminer Marmara Üniv Öğretim Üyesi Dr Özgür BOLAT
  • 27-27
   Pzt - Pzt
   Dünya Tiyatrolar Günü
  • 28-31
   Sal - Cum
   Kütüphaneler Haftası
  • 01-01
   Cmt - Cmt
   Anaokulu Veli Toplantısı 10:00-12:30
  • 05-05
   Çrş - Çrş
   Küçük Kurbağa Kuyruğun Nerede? Tiyatro Oyunu
  • 23-23
   Paz - Paz
   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 24-24
   Pzt - Pzt
   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlaması 17.00-18.15
  • 01-01
   Pzt - Pzt
   Emek ve Dayanışma Günü
  • 02-06
   Sal - Cmt
   Bilişim Haftası
  • 03-03
   Çrş - Çrş
   Bilim Şenliği
  • 10-16
   Çrş - Sal
   Engelliler Haftası
  • 12-12
   Cum - Cum
   Engelliler Haftası Kutlama Programı
  • 14-14
   Paz - Paz
   Anneler Günü
  • 15-15
   Pzt - Pzt
   Anneler Babalar Günü
  • 23-23
   Sal - Sal
   2. Genel Kurul
  • 30-30
   Sal - Sal
   Seramik Sergisi
  • 30-30
   Sal - Sal
   Anaokulu 5-6 Yaş Portfolyo Sunumu 8.30 15..30
  • 31-31
   Çrş - Çrş
   Anaokulu 3-4 Yaş Portfolyo Sunumu 8.30-14.00
  • 02-02
   Cum - Cum
   Anaokulu 4-5 Yaş Portfolyo Sunumu 08.30-14.00
  • 05-05
   Pzt - Pzt
   Dünya Çevre Günü Kutlaması
  • 07-07
   Çrş - Çrş
   Anaokulu Mezuniyet Töreni 17:00
  • 08-08
   Prş - Prş
   Yaza Merhaba Partisi 10.00-12.00
  • 09-09
   Cum - Cum
   2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Ders Kesimi ve Öğrencilere Tatil Başlangıcı
  • 09-09
   Cum - Cum
   Eğitim Öğretim Yılı Ders Kesimi - Öğrencilere Tatil Başlangıcı
  • 12-13
   Pzt - Sal
   Okullar Yıl sonu Öğretmenler Kurulu Toplantıları
  • 12-11
   Pzt - Cum
   Yaz Okulu
  • 14-15
   Çrş - Pzt
   İdari Bilimler Yıl sonu Değerlendirilmesi
  • 15-15
   Prş - Prş
   İdari Bilimler Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı
  • 15-16
   Prş - Cum
   Çalışma Takvimi Yapılandırma Toplantısı
  • 16-16
   Cum - Cum
   2017-2018 Çalışma Takvimi Yapılandırma Toplantısı
  • 16-16
   Cum - Cum
   Tedarik Hizmetleri Yılsonu Değerlendirme Toplantısı
  • 17-17
   Cmt - Cmt
   Tedarik Hizmetleri Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı
  • 19-22
   Pzt - Prş
   Gelecek Yıl Talepleri Demirbaş ve Zimmet Teslimi
  • 19-22
   Pzt - Prş
   Zümre Çalışmaları Raporlamalar
  • 23-27
   Cum - Sal
   Ramazan Bayramı
  • 23-23
   Cum - Cum
   2. Genel Kurul
  • 30-30
   Cum - Cum
   Öğretmenler Yaz Tatilinin Başlangıcı
  • 14-14
   Pzt - Pzt
   Öğretmenlerin Göreve Başlangıcı-Genel Kurul Toplantısı
  • 30-30
   Çrş - Çrş
   30 Ağustos Zafer Bayramı
  • 31-04
   Prş - Pzt
   Kurban Bayramı
  • 18-22
   Pzt - Cum
   Anaokulu Oryantasyon Haftası
  • 18-18
   Pzt - Pzt
   2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı Başlangıcı ve İlköğretim Haftası
  • 23-23
   Cmt - Cmt
   Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise Veli Bilgilendirme Toplantısı
  • 30-30
   Cmt - Cmt
   Hafta Sonu Sanat-Spor Kursları Başlangıcı
  • 03-03
   Sal - Sal
   Hayvanları Koruma Günü
  • 29-29
   Paz - Paz
   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  • 10-10
   Cum - Cum
   10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölüm Yıldönümü
  • 20-20
   Pzt - Pzt
   Dünya Çocuk Hakları Günü
  • 24-24
   Cum - Cum
   Öğretmenler Günü
  • 25-25
   Cmt - Cmt
   Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise Veli Toplantısı
  • 05-05
   Sal - Sal
   İlk Yardım Eğitimi
  • 15-15
   Cum - Cum
   Çin Kültürü Festivali
  • 26-26
   Sal - Sal
   Okulda 100. Gün
  • 27-27
   Çrş - Çrş
   Okan Ville
  • 29-29
   Cum - Cum
   Yetenek Sergileme ve Yılbaşı Programı

Kayıt Kabul Şartları

 • Kayıt, Kabul ve Nakil İşlemleri

  Okulumuzda öğrenci kayıt işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları ve Orta Öğretim Kurumları Yönetmelikleri ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin ilgili madde hükümleri dahilinde, aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde yürütülür.
   

  Kayıt

     • Okan Anaokuluna başvuru sırasına göre aday kaydı ile öğrenci alınır.
     •  3 - 6 yaş arası öğrenciler kayıt edilir.
     • Öğrenci velisi ile görüşülür ve veli bilgilendirilir.
     • Aday öğrenci ile psikolojik danışma ve rehberlik servisi bir çalışma yapar.
     • Bu çalışma sonrasında, görüşme olumlu ise öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazanır.
   

  Kayıt Zamanı

  Okulumuzda kayıt işlemleri okul idaresince düzenlenen ve web sitemizde yayınlanan çalışma takviminde belirtilen süre içinde yapılır.